Przejdź do treści
2
flagi
Przejdź do stopki

Dwudniowa wycieczka klasy 7

Treść

W dniach 21-22 maja odbyła się wycieczka klasowa klasy VII w malownicze Pieniny. Wyjazd rozpoczął się w czwartek rano od zwiedzania zakładu produkcji wody mineralnej KINGA PIENIŃSKA w Krościenku n. D. Uczniowie mieli okazję przekonać się na własne oczy jak funkcjonuje duży zakład produkcyjny, a mianowicie zobaczyli ujęcia i zbiorniki wody, laboratorium badające jej jakość, linie produkcyjne i rozlewnicze, system pakowania i magazynowania. Było to bardzo interesujące i niecodzienne doświadczenie dla młodzieży. Następnie uczniowie udali się w kierunku Szczawnicy, skąd rozpoczęła się ich wędrówka niebieskim szlakiem aż do Górski Ośrodek "Pod Durbaszką". Choć nie było łatwo, bo szlak był wymagający, wszyscy uczestnicy wycieczki zdobyli zamierzony cel, a po drodze natknęli się nawet na żmiję zygzakowatą 🐍. Po zakwaterowaniu się na nocleg w schronisku, uczniowie udali się na zasłużony odpoczynek, po czym zjedli pyszne kiełbaski z ognia i korzystając z uroków pięknego wieczoru spedzili go przy grze w piłkę🏐. Następnego dnia po śniadaniu i wykwaterowaniu, uczniowie zdobyli kolejny szczyt - najwyższy w Pieninach - Wysoką (1050m n.p.m). Fantastyczne widoki i doskonała pogoda wynagrodziła wszystkie trudy wędrówki.

66131