Przejdź do treści
1
2
Przejdź do stopki

Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki

Treść

Uczniowie klasy III ukończyli realizację I modułu projektu „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki” - Bądź dobry dla ludzi. Wspólnie z wychowawcą p. Magdaleną Talar wybrali książkę B. Kosmowskiej pt. „Dziewczynka z parku”, którą czytali w czasie zajęć kształtujących kreatywność. Założyli lekturniki, w których zapisali ważne informacje o lekturze, a także wykonali piękne ilustracje. 

Książka była inspiracją do zrobienia wielu kreatywnych prac. Jedną z nich była makieta parku, w którym spotykali się bohaterowie lektury: Andzia i Jeremiasz. Dzieci zilustrowały wydarzenia, o których czytały i zaprezentowały je również w formie lekturki na sznurku. Realizacja modułu związana była także z podejmowaniem działań dobroczynnych.

Uczniowie klasy III wzięli udział w akcji Klasowe Anioły: każdy z nich wylosował kolegę lub koleżankę z klasy, którą opiekował się przez cały tydzień.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza dzieci przygotowały dla członków Szkolnego Koła Wolontariatu piękne zakładki, słodki poczęstunek oraz zaprezentowały piosenkę pt. Pięknie żyć dziękując tym za ich dobre serca i pracę na rzecz potrzebujących. Wspólnie z członkami Szkolnego Koła Wolontariatu przygotowali akcję “Paczuszka dla Maluszka” organizowaną przez Fundację Małych Stópek.

(MT)

11477