Przejdź do treści
2
flagi
Przejdź do stopki

Trzydniowa wycieczka klasy 8 do Warszawy

Treść

W dniach 26–28 maja uczniowie klasy 8 wzięli udział w wyjątkowej, trzydniowej wycieczce do stolicy. To był intensywny czas pełen zwiedzania, nauki, integracji i tworzenia wspomnień na całe życie!

Nasza młodzież miała okazję zobaczyć najważniejsze i najpiękniejsze miejsca w Warszawie. W programie nie zabrakło m.in.:

  • Serca stolicy: Starego Miasta, Zamku Królewskiego i Kolumny Zygmunta
  • Historii i tradycji: Łazienek Królewskich, Pałacu Prezydenckiego oraz uroczystej zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.
  • Edukacji i nauki: fascynujących eksperymentów w Centrum Nauki Kopernik.
  • Wielkich emocji: wizyty na Stadionie Narodowym oraz panoramy miasta z Pałacu Kultury i Nauki.
  • Lekcji patriotyzmu: poruszającej wizyty w Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej.
  • Spacerowaliśmy również po pełnym uroku Wilanowie, odpoczywaliśmy w Ogrodzie Biblioteki Uniwersyteckiej, a chwile relaksu spędziliśmy w Złotych Tarasach.

Prawdziwą przygodą okazało się także przemieszczanie po stolicy – uczniowie mieli okazję sprawdzić, jak działa warszawskie metro! Podziemna podróż szybką koleją była dla wielu ekscytującym, nowym doświadczeniem i świetnym treningiem samodzielności w wielkim mieście.

Ta wycieczka to była doskonała lekcja historii, kultury i samodzielności. Ósmoklasiści wrócili bogatsi o nową wiedzę i – co najważniejsze – jeszcze bardziej zgrani jako klasa!

66133