2
Przejdź do stopki

SUKCESY SPORTOWE

Treść

Uczniowie z klas 4-6 wzięli udział w zawodach powiatowych, które odbyły się 26 października w Niedzicy. W turnieju wzięło udział 6 zespołów. Mecze rozgrywane były 2x 8 min systemem grupowym, a następnie pucharowym. Chłopaki pomimo trudnego początku świetnie się zaprezentowali i ukończyli turniej jako mistrzowie powiatu.

Halowa piłka nożna

Na Sali naszej Szkoły odbyły się zawody w halową piłkę nożna klas 7-8. Podczas turnieju eliminacyjnego dziewczyny zajęły 2 miejsce, a chłopcy zdobywając pierwsze miejsce zakwalifikowali się na zawody ośrodka Pieniny.

Igrzyska młodzieży szkolnej odbyły się 28.10.2022 w Maniowach. W zawodach wzięło udział 5 szkół. Mecze trwały 2x8 min, a turniej był rozgrywany systemem: „każdy z każdym”. Bilans 2 zwycięstw, 1 remisu i 1 porażki dał nam 2 miejsce i dzięki temu zakwalifikowaliśmy się do zawodów powiatowych które także odbędą się w Maniowach. Gratulację i powodzenia w następnych rozgrywkach!

Koszykówka 3x3

Uczniowie Naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w zawodach w koszykówkę 3x3. Zawody gminne zostały rozegrane na Sali gimnastycznej SP nr. 2 w Krościenku n.D systemem każdy z każdym. Oto wyniki jakie uzyskali nasi uczniowie:

Kat. chłopcy 4-6: 2 miejsce

Kat. Dziewczęta 4-6: 1 miejsce

Kat. Chłopcy 7-8: 2 miejsce

Kat. Dziewczęta 7-8: 1 miejsce

Dziewczęta w obu kategoriach uzyskały awans do zawodów ośrodka Pieniny.

20 Października na Sali gimnastycznej w SP nr. 2 w Krościenku n.D odbyły się zawody ośrodka, w których naszą gminę reprezentowały dziewczyny z klasy 8. Ostatecznie uplasowały się na 2 miejscu i awansowały do zawodów powiatowych.

Zawody powiatowe odbyły się 27 października w Skawie. Po zaciętych meczach nasze dziewczyny zajęty czwartą lokatę!

Świetny wynik jak na pierwsze starty w tej dyscyplinie.

PIŁKA KOSZYKOWA

Nasza szkoła była gospodarzem rozgrywek z piłki koszykowej na szczeblu gminnym w Igrzyskach Dzieci oraz w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Wystartowaliśmy we wszystkich kategoriach. Zawody odbywały się w duchu sportowej rywalizacji. Oto wyniki jakie osiągnęła nasi uczniowie. W kategorii klas 4-6 dziewczęta zajęły 3 miejsce, z kolei chłopcy po zaciętym boju ostatecznie uplasowali się na 2 miejscu. W klasach starszych (klasy 7-8) chłopcy zajęli 3 miejsce, a dziewczęta po wyrównanej walce (decydował stosunek koszy zdobytych do straconych) ostatecznie wygrały turniej i awansowały na zawody Ośrodka Pieniny. Gratulujemy wszystkim uczniom którzy reprezentowali Szkołę!

Zawody  Ośrodka „ PIENINY”

Dnia 1.12 w Szkole Podstawowej nr 2 w Krościenku nad Dunajcem odbyły się zawody z piłki koszykowej dziewcząt klas 7-8. W zawodach uczestniczyły drużyny z SP 1 w Szczawnicy, Ochotnica Skrodne, Kacwin, i Maniowy. Po zaciętych pojedynkach i bardzo wyrównanych meczach( o miejscach 3-5 decydowały bezpośrednie pojedynki oraz stosunek koszy zdobytych do straconych) nasza szkoła ostatecznie zajęła 5 miejsce.